LED lampička LAMAX GentiLight Touch: Elegantní a užitečná

Před nedávnem jsem měl možnost otestoval nové produkty od společnosti LAMAX. Konkrétně se jednalo o bezdrátové reproduktory a také bezdrátová sluchátka. Spolu s nimi jsem dostal na vyzkoušení ještě jeden produkt – lampičku GentiLight Touch.

Představení

dsc_0065

LAMAX GentiLight Touch je elegantní lampička, která pro svícení využívá několik LED. Už na první pohled zaujme její zajímavý vzhled. Základna má jemný sametový povrch, který je příjemný na dotek. Na této části se nachází veškeré ovládací prvky. Výrobce vsadil na dotykové ovládání. Pro zapnutí lampičky se stačí lehce dotknout tlačítka Power. Na panelu vpředu základny je dotykový panel. Zde si můžete jednoduše upravit jas dle svého uvážení a je zde také senzor pro změnu teploty barvy. Na tuto funkci se zaměřím ještě později.

dsc_0062 dsc_0067

Druhou část lampičky tvoří kovový panel s LED. Ty jsou ukryté pod difuzorem, který rovnoměrně rozptyluje světlo. Celkové zpracování působí opravdu robustním dojmem a je vidět, že za své peníze (1 690 Kč) dostanete poctivě vyrobený produkt.

Základna je s tímto kovovým panelem spojena ohebnou částí. Díky tomu si můžete nejen upravovat sklon lampičky, ale můžete ji také různě zavěsit. Účelu použití se meze nekladou a je tak na vás, jaké najdete pro GentiLight Touch využití.

Napájení

Pro napájení lampičky je součástí balení adaptér s odpojitelným kabelem zakončený konektorem microUSB. Ten je o něco delší než u běžných nabíječek mobilní telefonů a to proto, že konektor v těle základny lampičky je poměrně zapuštěný.

dsc_0072

GentiLight Touch ovšem není závislá na elektrické zásuvce. Díky integrovanému akumulátoru vydrží lampička svítit až 30 hodin. Dovedu si představit, že bych novinku od LAMAXu využil jako přenosný zdroj světla na cesty.

Intenzita světla a jeho konfigurace

Jak jsem se již zmínil, intenzitu jasu si můžete upravit na dotykovém panelu v přední částí základny. Na nejvyšší úroveň je světlo poměrně intenzivní, ale stále se jedná pouze o lampičku, které najde využití pro osvětlení pracovní desky stolu, a ne celé místnosti.

dsc_0071

Specialitou GentiLight Touch je možnost úpravy teploty světla. Lampička podporuje celkem tři módy. Teplá bílá (3100K) je dle výrobce určená pro práci s počítačem nebo smartphonem, neutrální bílá (4200K) je ideální pro čtení knih a konečně studená bílá (5400K) najde uplatnění při psaní.

Musím říct, že jsem nečekal až takový rozdíl mezi jednotlivými módy. Rozdíl je ihned patrný a věřím, že tyto režimy mají smysl.

Závěr

LAMAX GentiLight Touch je povedená LED lampička. Na první pohled se jedná o krásný designový prvek s kvalitním zpracováním, který má ovšem i praktické využití. Pokud bych měl hledat nějaká negativa, pak bych zmínil asi horší stabilitu. Základna by mohla být o něco širší a také těžší.

dsc_0063

Jinak se mi ovšem tato novinka opravdu líbila a je příjemné vidět, že LAMAX umí představit povedený produkt i mimo jeho hlavní oblast, kterou jsou kamery a teď také audio.

Jeden komentář

  • Kryštof 1.11.2016 Odpovědět

    Díky za recenzi 🙂 dlouho jsem hledal nějakou modernější, designovou lampičku, asi nakonec vemu tuhle.