Preview: Akasa Euler MX

Již delší dobu jsem plánoval článek o stavbě kancelářského PC. Již nějakou dobu mám doma i většinu potřebných komponent a jediné co mi chybělo, byla počítačová skříň. Původně jsem měl v plánu model F7C Evo od Streacomu. Vzorek, který mi měl dorazit na recenzi, se bohužel po cestě ztratil, takže jsem začal hledat náhradní řešení.

Obrátil jsem se zastoupení společnosti Akasa s žádostí o zápůjčky jejich skříně Crypto VESA. Tento model je již na trhu několik let, ale je stále zajímavý i pro dnešní hardware. Po konzultaci se zástupcem společnosti jsme nakonec dospěli k jinému modelu a to konkrétně k novince jménem Akasa Euler MX.

A-ITX25-A1B_g01

 

Tato masivní hliníková skříň je konstruovaná jako plně pasivní. Teplo z procesoru se přenáší prostřednictvím hliníkového bloku přímo do konstrukce skříně. Díky žebrům na povrchu se poté teplo dále přenáší do okolního vzduchu. Podporovány jsou procesory s TDP do 35 wattů.

Pasivní je také napájecí zdroj – jedná se jen o malý kus plošného spoje, který je připevněn přímo na konektoru pro napájecí základní desky. Do picoPSU, jak se tento typ napájení nazývá, se poté připojí výstup z externího napájecího adaptéru. Ten již součástí balení není, takže je nutné počítat s jeho pořízením.

DSC_0533

Akasa Euler MX je první plně pasivní skříň, kterou testuji. Po trochu složitější montáži, kterou jsem si zkomplikoval vlastní vinou, jsem PC poprvé spustil. Jediné co indikovalo spuštění, je modrá LED na čelním panelu. Má běžné sestava je poměrně tichá, ale absolutně bezhlučný provoz je prostě úplně jiný zážitek.

O víkendu chystám provést teplotní testy, ale při běžném provozu se teplota procesoru pohybovala v rozumných mezích. Kompletní recenze bude dostupná na webu PCNews.sk. První dojmy z Akasy Euler MX jsou zatím jen a pouze pozitivní.