Preview: Stabilizátor Niceboy GYRO

Značka Niceboy působí na našem trhu sice krátce, ale i tak si dokázala vybudovat slušné renomé. V portfoliu firmy najdeme hlavně akční kamery a příslušenství pro ně. V podstatě všechny kamery jsem měl již možnost otestovat a byl jsem vcelku mile překvapen. Za nízkou cenu totiž nabízejí slušnou kvalitu obrazu, bohaté příslušenství a dobré zpracování. Před nedávnem uvedla společnost nový stabilizátor určený právě pro akční kamery. Když mi dorazila nabídka na jeho otestování, nemohl jsem samozřejmě odmítnout.

img_0101

Niceboy GYRO se na českém trhu prodává za 6990 korun. Ano, cena se může zdát poměrně vysoká, ale rozhodně tomu tak není. Podobné stabilizátory stojí často i daleko více a výrobce si tak zachovává výborný poměr cena / výkon.

img_0092

Hliníková rukojeť je velmi dobře zpracovaná a působí až luxusním dojmem. Vespod je uzávěr, pod kterým se ukrývají dva napájecí akumulátory. Ty by měly zajistit až 2 hodiny provozu a v balení najdete navíc ještě druhou sadu. Nechybí samozřejmě ani nabíječka.

Samotnou stabilizaci obstarává trojice elektromotorů ve spojení s gyroskopem. Zvuk elektromotorů je minimální, ale v pořízených záběrech přesto může rušit. Účinnost stabilizace jsem zatím příliš nezkoušel, na finální verdikt si tak budete muset počkat až do vydání plnohodnotné recenze.

img_0099

Ovládání je velmi jednoduché – na těle jsou pouze dvě tlačítka. Jedno slouží pro zapnutí, tím druhým se mění režim provozu. Funkce jednotlivých režimů je dobře vidět ve videopohledu.

Mé první dojmy ze stabilizátoru GYRO jsou tedy pozitivní. Zatím jsem neměl příliš času na jeho vyzkoušení, ale to v brzké době napravím. Celá recenze bude brzy dostupná na webu PCNews.sk.